דילוג לתוכן

המדריך ליצואן אנרגיה וקלינטק

נעים להכיר: Israel NewTech

Israel NewTech, התוכנית הלאומית לקידום תעשיות המים והאנרגיה המתחדשת, מסייעת לתעשייה הישראלית להתמודד עם אתגרי המחר. 

לאור הפוטנציאל האדיר ויכולותיה המוכחות של ישראל, צוות התוכנית והשותפים בה שמו להם למטרה למתג ולמצב את ישראל כשחקנית מובילה ברמה בינלאומית בפיתוח טכנולוגיות שונות בתעשיית הקלינטק וכמקור ידע ומצוינות עולמית בתחום זה. תוך הכרה בחשיבות של מציאת פתרונות טכנולוגיים בני-קיימא והבנה כי תחומים אלה ימשיכו לצמוח במהירות בשנים הקרובות, מאפשרת התוכנית ליזמות המקומית למלא תפקיד מרכזי בבמה הגלובלית.

התוכנית Israel NewTech הוקמה בשנת 2006 מתוקף החלטת ממשלה לקידום טכנולוגיות מים ובהמשך התקדמה גם לתחומי האנרגיה והתחבורה. בתוכנית פועלים יחדיו צוותי מכון היצוא, מכון התקנים וכלל משרדי הממשלה הרלוונטיים ביחד עם גורמים באקדמיה ובתעשייה.

הגישה ההוליסטית של Israel NewTech מתמקדת בארבעה רבדים עיקריים בהם התוכנית פועלת:

  1. חיזוק המשאב האנושי על ידי השקעה רחבת היקף בפיתוח מסלולי לימוד ייחודיים ובבניית קורסים להכשרה ולהסבת אקדמאים לתחום.
  2. קידום תוכניות מחקר ופיתוח באמצעות מגוון מסלולי תמיכה בשלבי מו"פ שונים.
  3. החדרת חדשנות לשוק המקומי בעזרת יישום בפועל של טכנולוגיות שונות.
  4. פריצה לשוק העולמי תוך שימוש נרחב במערך הנספחים של משרד הכלכלה ליצירת קשרים, ארגון משלחות וקיומם של כנסים ואירועים שיווקיים בינלאומיים לקידום תעשיית הקלינטק הישראלית ולמיתוגה כמקור של חדשנות וידע.

 

ליצירת קשר: 02-666-2607

 

 

 

תעשיית הקלינטק הישראלית פורצת דרך

לוגו מכון היצוא

מכון היצוא הוא ארגון ללא מטרות רווח אשר מטרתו לתמוך ולסייע לתעשייה ולחברות הישראליות ביצוא, בבניית יכולות ובפיתוח קשרים עסקיים ושיתופי פעולה עם גורמים בינלאומיים. 

ענף הקלינטק במכון היצוא נמצא בקשר הדוק עם תעשיית הקלינטק הישראלית - שבה יותר מ-400 חברות שמחציתן חברות סטארט-אפ - ועם כלל האקו-סיסטם של הענף, הכולל קרנות הון-סיכון, חממות, גופי ממשל וזירות חדשנות בארץ ובעולם. 

תעשיית הקלינטק בישראל ידועה ברחבי העולם ביכולות פורצות הדרך שלה לפתח פתרונות מתקדמים בכל תתי-התחומים של הענף: אנרגיה מתחדשת, רשת חכמה, אגירת אנרגיה, סוללות גיבוי, יעילות אנרגטית, ניטור הסביבה, מיחזור ועוד. פתרונות אלו באים לתת מענה על מגמות עולמיות הן במשק האנרגיה והן במדיניות הסביבתית: מחד, הביקוש לאנרגיה בעולם נמצא במגמת עלייה מתמדת ועמו הצורך של מדינות ועסקים לשפר את ניצולת מקורות האנרגיה הקיימים, למצוא מקורות אנרגיה חלופיים ולקדם טכנולוגיה חדשה ויעילה; מאידך, מתחזקת המגמה העולמית של שמירה על משאבי הטבע המידלדלים והחמרת הרגולציה הסביבתית. מגמות אלו מחייבות את יצרני האנרגיה למצוא פתרונות סביבתיים ולהפחית פליטות מזהמים. 

ענף הקלינטק במכון היצוא פועל בתמיכת תוכנית NewTech של משרד הכלכלה והתעשייה ובשיתוף מערך הנציגים הכלכליים של משרד הכלכלה והתעשייה ברחבי העולם במטרה לאפשר לחברות ישראליות לקבל את החשיפה העסקית ולהרחיב את הידע שלהן. בדרך זו מקדם הענף את הטכנולוגיה הישראלית ומחזק אותה כך שתוכל לתת מענה על האתגרים ולהתרחב לשווקים נוספים בעולם. התמיכה של מכון היצוא מתבטאת ביצירת הזדמנויות עסקיות במספר אפיקים, ובהם תיאום פגישות לנציגי משלחות בינלאומיות מובילות, עריכת סיורים וימי חשיפה עם חברות ישראליות, השתתפות בתערוכות בינלאומיות במסגרת ביתן ישראלי, איתור הזדמנויות עסקיות ברחבי העולם ויציאה למשלחות ממוקדות בשוקי-יעד נבחרים. 

פעילות הענף ב-2018 כוללת ארגון ותיאום משלחת של 14 חברות תחת ביתן ישראלי בכנס המשקיעים שלCleantech Forum Group  בסן-פרנסיסקו, הקמת ביתן ישראלי בתערוכהInterSolar  במינכן עם חברות מתחום האנרגיה הסולארית ותיאום של משלחות עסקיות ממוקדות roadshows)) להצגת פתרונות אנרגיה והתייעלות אנרגטית בארצות הברית ובהודו. זאת בנוסף לביקורים רבים של משלחות שמגיעות לישראל מדי חודש.

אל פעילויות הענף מתווספים מגוון שירותים וכלים לצמיחה בינלאומית שמעניק מכון היצוא לאלפי יצואנים ישראלים מדי שנה: שירותי מידע וייעוץ, שירותי מודיעין תחרותי, מציאת שותפים ומפיצים בשוקי-יעד ועוד. כלי הסיוע והתמיכה מוקדשים לטובת קידום היצוא הישראלי ב-19 ענפים שונים בתחומי מוצרי הצריכה והטכנולוגיות.

אנו מאחלים לכם קריאה מעשירה ומהנה במגזין המוקדש כולו לנושא האנרגיה ומזמינים חברות וארגונים להצטרף לפעילויות ענף הקלינטק והאנרגיה הישראלי ולקחת חלק בהצלחה חובקת עולם.

נועה אהרוני
מנהלת ענף קלינטק ובנייה חכמהמכון היצוא


סימנייה