דילוג לתוכן

אוטומוטיב 2018

התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה

התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה הושקה בשנת 2011 כיוזמה ממשלתית בין משרדית. יוזמה זו מובלת על ידי המינהלת לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה ומאגדת 11 משרדי ממשלה וגופים שונים. 

מטרות התוכנית הן הפחתת התלות העולמית בנפט בסקטור התחבורה על ידי מיצוב ישראל כמרכז ידע וחדשנות בנושא של תחליפי דלקים ותחבורה חכמה. בנוסף, שמה לה המינהלת יעד להפחתת התלות המקומית בנפט בתחבורה על ידי הטמעה של סוגי הנעות חלופיות ושל טכנולוגיות וקונספטים חדשניים בתחום התחבורה החכמה שביכולתם לייעל את מערך התחבורה.

יעדי התוכנית לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה הם:

  1. הפחתה משמעותית בחלקו של הנפט בסקטור התחבורה בישראל (יעד של 60% ב-2025) על ידי הטמעת פתרונות של תחליפי דלקים ותחבורה חכמה בשוק המקומי.
    המינהלת, יחד עם שותפיה הרלוונטיים, מקדמת סביבה תומכת מבחינה רגולטורית ופיננסית כדי לאפשר את חדירתם של סוגי דלק חלופיים, כלי רכב נקיים ופתרונות תחבורה חכמה לשוק המקומי.
  2. הפיכת ישראל למרכז ידע מחקרי ותעשייתי מוטה טכנולוגיה בתחום תחליפי דלקים ותחבורה חכמה. המינהלת ושותפיה לתוכנית במשרדי הממשלה האחרים מפעילים מגוון כלי תמיכה כדי לעודד מחקר ופיתוח ולסייע בקידום שרשרת הערך של הטכנולוגיה, החל מתמיכה במחקר הבסיסי ועד למוצר הסופי. כלים אלו כוללים כלי תמיכה כספיים ולצדם כלי תמיכה רגולטורים.
  3. הפצת החזון והידע בעולם וקידום שיתופי פעולה לצורך האצת קצב ההתקדמות העולמית בתחום תחליפי דלקים ותחבורה חכמה. המינהלת שמה דגש רב על קידום שיתופי פעולה בינלאומיים ועל יצירת קשרי עבודה עם גופים כגון ממשל, תעשייה וגופי מחקר בחו"ל. אחד מאירועי הדגל של המנהלת הוא הכנס השנתי לתחבורה חכמה ופרס ראש הממשלה לחדשנות.

 

ליצירת קשר: 972-3777910+ 

 

נעים להכיר: Israel NewTech

Israel NewTech, התוכנית הלאומית לקידום תעשיות המים והאנרגיה המתחדשת, מסייעת לתעשייה הישראלית להתמודד עם אתגרי המחר. 

לאור הפוטנציאל האדיר ויכולותיה המוכחות של ישראל, צוות התוכנית והשותפים בה שמו להם למטרה למתג ולמצב את ישראל כשחקנית מובילה ברמה בינלאומית בפיתוח טכנולוגיות שונות בתעשיית הקלינטק וכמקור ידע ומצוינות עולמית בתחום זה. תוך הכרה בחשיבות של מציאת פתרונות טכנולוגיים בני-קיימא והבנה כי תחומים אלה ימשיכו לצמוח במהירות בשנים הקרובות, מאפשרת התוכנית ליזמות המקומית למלא תפקיד מרכזי בבמה הגלובלית.

התוכנית Israel NewTech הוקמה בשנת 2006 מתוקף החלטת ממשלה לקידום טכנולוגיות מים ובהמשך התקדמה גם לתחומי האנרגיה והתחבורה. בתוכנית פועלים יחדיו צוותי מכון היצוא, מכון התקנים וכלל משרדי הממשלה הרלוונטיים ביחד עם גורמים באקדמיה ובתעשייה.

הגישה ההוליסטית של Israel NewTech מתמקדת בארבעה רבדים עיקריים בהם התוכנית פועלת:

  1. חיזוק המשאב האנושי על ידי השקעה רחבת היקף בפיתוח מסלולי לימוד ייחודיים ובבניית קורסים להכשרה ולהסבת אקדמאים לתחום.
  2. קידום תוכניות מחקר ופיתוח באמצעות מגוון מסלולי תמיכה בשלבי מו"פ שונים.
  3. החדרת חדשנות לשוק המקומי בעזרת יישום בפועל של טכנולוגיות שונות.
  4. פריצה לשוק העולמי תוך שימוש נרחב במערך הנספחים של משרד הכלכלה והתעשייה ליצירת קשרים, ארגון משלחות וקיומם של כנסים ואירועים שיווקיים בינלאומיים לקידום תעשיית הקלינטק הישראלית ולמיתוגה כמקור של חדשנות וידע.

 

ליצירת קשר: 02-666-2607

 

 

סימנייה