דילוג לתוכן

המדריך ליצואן ציוד רפואי 2017-2018

חזרה

רוצים לייצא לספרד?

חשוב שתדעו את הדברים הבאים?
מערכת הבריאות המקומית בספרד היא ציבורית בחלקה הגדול, 73% מסך ההוצאה בסקטור מקורה במערכת הציבורית. האזורים של מדריד וקטלוניה מהווים כ־80% מסך השוק.

השוק נשלט על ידי מספר מפיצים גדולים, דוגמת חברת PRIM , אולם משקלם של המפיצים הקטנים והבינונים גדל באזורי הפריפריה, מחוץ למדריד וברצלונה.
המשבר הכלכלי והגירעון הממשלתי התופח הביאו לקיפאון בשיעור ההוצאה הציבורית בסקטור הבריאות, ולירידה דרמטית של כ־15% בהיקף הרכש בין השנים 2010-2015. שנת 2016 מסתמנת כשנת מפנה, עם עליה קלה בהשקעה ברכש.
לפי הערכות שונות בספרד, 1 מכל 3 פריטי ציוד רפואי בתחומי ההדמיה, קרדיולוגיה וה־IT בסקטור נחשב למיושן. עם הצמיחה המקווה בתקציבי הרכש יהיה צורך לבצע החלפות נרחבות של הציוד.
היבוא של ציוד רפואי חייב בכל המקרים (למעט חריגים מעטים) בתו CE . היבוא צריך להתבצע על ידי יבואן שאושר על ידי רשויות הבריאות.
בשנים שלפני המשבר כ־70% מסך ההוצאה היה בקטגוריות המוצרים האורתופדיים, דיאגנוסטיקה ומוצרים מתכלים. בתסריט של התאוששות והשקעה מחודשת בסקטור - הצפי הוא שמוסדות ספרדים ישקיעו במודרניזציה של המערכות כולל טכנולוגיות חדשניות של e-health.
מוצרים ישראלים נהנים משם טוב ואיכותי בשוק המקומי. יחד עם זאת כדאי לגלות סבלנות במו"מ על המפיצים והקנינים הספרדים שנוטים לקבל החלטות בקצב איטי. רצוי למהל את המו"מ בספרדית ולא באנגלית, בעיקר באזורים מחוץ למדריד וברצלונה.

 הנספחת הכלכלית-מסחרית של ישראל במדריד, ספרד היא גב' ליאת שחם.

קצין הסחר האחראי על תחום הציוד הרפואי בנספחות הוא מר יאקו ונטורה
Mr. Yako Ventura

Tel: (+34) 91- 782-9520/9
E-mail: madrid@israeltrade.gov.il

סימנייה