דילוג לתוכן

המדריך ליצואן ציוד רפואי 2017-2018

חזרה

רוצים לייצא לטורקיה?

חשוב שתדעו את הדברים הבאים: 
שוק המכשור הרפואי בטורקיה גדל בהדרגה ומדורג כגדול ביותר באזור המזרח התיכון ואפריקה. הגידול בהכנסות של משקי הבית, הדמוגרפיה המשתנה והנגישות המתרחבת לשירותי בריאות מובילים להרחבה של מתקני הבריאות ולגידול בהוצאה על בריאות ומהווים מנוע צמיחה למערכת הבריאות.

על פי ה-BMI Espicom, שוק המכשור הרפואי הטורקי הגיע ליותר מ־2.2 מיליארד דולר ב־2012. שוק זה צפוי לגדול בשיעור של 8.5% עד שנת 2018, בין השאר עקב היבוא המתחזק.
על מנת לשווק ציוד רפואי בטורקיה כדאי למצוא מפיץ או נציג בלעדי בשוק הטורקי. המשווקים צריכים להחזיק בבסיס שיווקי חזק המאפשר להם לשווק ולספק שירות לקניינים וללקוחות בכל רחבי טורקיה. כמעט בלתי אפשרי למכור לבתי חולים ללא ייצוג מקומי.
חשוב לעקוב אחר מכרזי ציוד רפואי ציבוריים ופרטיים ולהיות בקיאים בנושא משלוח מוצרים לטורקיה.
ציוד רפואי המיוצא לטורקיה חייב לעמוד בתקנות המכס הטורקיות.
מוצר המיוצא לטורקיה חייב ברישום. על נציג חברה זרה בטורקיה לרשום את המוצר בבנק המידע הלאומי הטורקי, המבצע מעקב אחר כל הציוד הרפואי המשווק בטורקיה. רישום זה מוסיף את המוצר לרשימה ה"חשובה והמאושרת של הסוכנות לביטחון סוציאלי".
סקטור הבריאות הטורקי התרחב, והוא צפוי להמשיך לגדול עקב שינוי בהרכב האוכלוסייה, שכיחות גבוהה יותר של מחלות כרוניות, כיסוי ביטוח בריאות רחב יותר ורווחה כלכלית גוברת המובילה לעלייה בהוצאות בריאות. כמו כן עמודעות גוברת לרמת שירות טובה מביאה לגידול משמעותי במספר בתי החולים הפרטיים.

הנספח הכלכלי-מסחרי של ישראל באיסטנבול, טורקיה, הוא מר מוניר אגבאריה.

קצינת הסחר האחראית לתחום הציוד הרפואי בנספחות היא גב' אסטלה ברוקס
Ms. Estella Barokas
Tel: +90 212 317 65 47
E-mail: istanbul@israeltrade.gov.il
Blog: www.israel-trade.net/europe

 

סימנייה