דילוג לתוכן

המדריך ליצואן ציוד רפואי 2020

דבר מנהל מינהל סחר חוץ

אני שמח להגיש בפניכם את הפרסום הענפי האחרון לשנת 2019, העוסק בתחום הציוד והמכשור הרפואי. חוברת זו סוקרת את המצב בשווקי היעד השונים ומציגה את ההזדמנויות ואת האתגרים, לצד תוכניות הפעולה של מינהל סחר חוץ לאותם שווקים בשנה הקרובה. 

שוק הציוד והמכשור הרפואי בעולם עצום בהיקפו. בשנת 2018 עמד היקף הענף על למעלה מ-400 מיליארד דולר, אולם כבר בשנת 2025 הוא צפוי לעבור את רף 600 מיליארד הדולר. מדובר באחד התחומים המשתנים והצומחים ביותר בשנים האחרונות. יצוא של ציוד ומכשור רפואי מישראל הנו משמעותי, והוא נמצא בעלייה מתמדת. חברות הציוד הרפואי הישראליות ידועות בעולם כשחקניות חשובות בתחומי פעילותן. במדינות מעטות בעולם בלבד יש ריכוז כה גדול של חברות ציוד ומכשור רפואי כפי שהוא קיים בישראל. באמצעות החיבור בין התעשייה לאקדמיה, החשיבה המקורית והחדשנית, ההשקעה במחקר ובפיתוח והאוכלוסייה המשכילה והמיומנת, ישראל מובילה בתחומים רבים ומסייעת בהתמודדות עם אתגרי הבריאות בעולם.

אנחנו במינהל סחר חוץ עומדים לרשות היצואנים במגוון פעילויות. הנספחים הכלכליים הפרוסים בבירות המסחריות בעולם עומדים לרשותכם לסיוע ביצירת קשרים עם מפיצים וגורמים אחרים במדינות היעד, ותוכניות "כסף חכם" ושל"ב תוכלנה לסייע לכם בפריצה לשווקים חדשים. בשנה האחרונה הוצאנו מגוון משלחות ליעדים רבים בעולם: באמריקה, אירופה ואסיה. בנוסף הפעלנו ב-2019 ביתנים לאומיים בתערוכות מובילות בארה"ב, גרמניה וסין, בהם השתתפו יותר ממאה חברות ישראליות והתקיימו אלפי מפגשים עסקיים. גם בשנת 2020 אנחנו מתכננים להמשיך בפעילויות אלו, להוציא משלחות ולהקים ביתנים לאומיים, במטרה להנגיש את שוקי העולם לתעשייה הישראלית.

אני מקווה כי המידע הכלול בחוברת זו יסייע לכם להבין ולהכיר טוב יותר את שווקי היעד בעולם ולקשר אתכם אל הצוותים המקצועיים בנספחויות הכלכליות, שאנו מפעילים ברחבי העולם. 

 

בברכה,
אוהד כהן
מנהל מינהל סחר חוץ

 

ישראל - אומת הבריאות הדיגיטלית

לוגו מכון היצוא

ישראל היא מדינה קטנה וחסרת משאבים טבעיים, אך עשירה בנכסים אינטלקטואליים. מדינת ישראל התלויה ביצוא טכנולוגיות חכמות ומתוחכמות, הפכה בשנים האחרונות לשחקנית גלובלית מרכזית בתחום המוצרים המציעים פתרונות בריאות חדשניים. המרכיבים החיוניים ליצירת מוצר מוצלח בתחום הבריאות הם רוח יזמית חזקה, הון אנושי ותשתיות מו"פ מתאימות (במרכזי מו"פ של התאגידים או בחממות טכנולוגיות). לכל אלו יש להוסיף תמיכה ממשלתית חזקה, קהילת קרנות הון סיכון חזקה וכמובן, את מערכת הבריאות עצמה.

עם צמיחה מתמדת בעשור האחרון (כ-80 חברות חדשות מוקמות בכל שנה), ישראל הכניסה לשוק הבריאות הגלובלי יצירתיות וחדשנות - מעל 1,500 חברות פעילות בתחום בישראל. מעל 60% מהן מתמקדות במכשור רפואה ובבריאות דיגיטלית. בזירת המכשור הרפואי, שילבו מדענים ומהנדסים ישראלים טכנולוגיות מתקדמות בתחום האלקטרוניקה, התקשורת והאלקטרו-אופטיקה על מנת לפתח חידושים ברמה העולמית בפתרונות המבוססים על הדמיה הדיגיטלית, לייזרים רפואיים, טלה-רפואה, אבחון מוקדם, ציוד כירורגי חכם ועוד. למעלה מ-600 יצואני מכשירים רפואיים ישראליים עוסקים במגוון יישומים רפואיים כגון לב וכלי דם, כלי דם פריפריים, נוירולוגיה ומחלות ניווניות, מוכנות ורפואה דחופה, טיפול נמרץ, בריאות נשים, אורתופדיה ורפואת ספורט, מערכת העיכול, בקרת זיהומים, רפואת עיניים, טיפולי כאב ופצעים, טיפולי פה ושיניים, דרמטולוגיה ואסתטיקה.

שורשיה של תעשיית הבריאות הדיגיטלית הישראלית נטועים עמוק בהיסטוריה של שימוש בטכנולוגיות תקשורת חדשניות לשיפור הנגשת שירותי הבריאות. עם למעלה מ-25 שנות ניסיון ביישום טכנולוגיות מידע בתחום הבריאות, רשומות רפואיות אלקטרוניות וניתוח היבטים כלכליים; כיום, מדינת ישראל משקיעה רבות בטכנולוגיות מידע ובכך מציבה את המומחיות הישראלית בביקוש בינלאומי. 

במרץ 2018 תוקצבו כמיליארד שקלים לתוכנית נרחבת הכוללת פיתוח טכנולוגי, שיתוף פעולה בינלאומי, מאמצים אקדמיים ותעשייתיים מרוכזים ושינויי רגולציה, על מנת לעודד את מחקרי ביג דאטה לפיתוח תעשיות הבריאות הדיגיטלית של המחר. 

מספר החברות בענף הבריאות הדיגיטלית בישראל עלה משמעותית בשנים האחרונות והגיע ליותר מ-450 חברות בשנת 2018, אשר לכולן פתרון כלשהו בשירותי הבריאות הדיגיטלית, שניתן לספקו באמצעות האינטרנט או הנייד וביכולתו לשפר את חייהם של מיליוני אנשים בעולם.

מטרתנו היא לקדם את השימוש בטכנולוגיה טרנספורמטיבית בתחום הבריאות כדי ליצור עתיד בהיר ובריא יותר של החברה. אנו עושים זאת על ידי קירוב ושילוב מערכת הבריאות העולמית ויצירת סינרגיה ושיתוף פעולה טובים יותר בין גבולות ומגזרים.

מכון היצוא מאיץ כניסה מסחרית של חברות בתחום הבריאות הדיגיטלית לשווקים העולמיים. 

 

אנו מזמינים אתכם לחקור איתנו את גבולות הבריאות הדיגיטלית!

אנג'לה רבינוביץ', מנהלת מחלקת מדעי החיים
03-5142891, angela@export.gov.il

תומר אפשטיין, מנהל ענף מכשור רפואי ובריאות דיגיטלית
03-5142938, tomere@export.gov.il

סימנייה