חשוב שתדעו את הדברים הבאים? 
מדעי החיים הפך להיות אחד התחומים ה'חמים' ביותר להשקעות בסין. חברות רבות בסין (גם אם אינן עוסקות בתחום) מחפשות להשקיע בטכנולוגיות בתחום מדעי החיים.

חשוב לערוך רישום למכשירים רפואיים ב-CFDA (ה- FDA הסיני). כדאי לבצע את הרישום מוקדם ככל הניתן ולהיעזר בסוכנות רישום עצמאית. ניתן להיעזר בחוברת שיצאה מטעם משרד הכלכלה המתארת את תהליך הרישום של מוצרים רפואיים ב-CFDA.
חברות רפואיות ענקיות – כמו למשל, Sinopharm Haier ועוד, הן שותפות אידאליות, אך אינן גמישות.
חברות בינוניות הן אפשרות טובה, כי הן להוטות להרחיב את העסק, ולכן גמישות יותר. עם זאת, לעיתים כדאי לבצע את הרישום באופן עצמאי ורק לאחר מכן לאחד כוחות עם שותף סיני.
כדאי לעבוד עם מפיץ אזורי. הדבר חיוני על מנת ללמוד היטב את השוק ולהזניק את העסקים באופן חיובי. כדאי לשקול היטב ומראש לפני שנותנים בלעדיות בשוק הסיני למפיץ אחד, ובדרך כלל לא מומלץ לעשות כן.
לעיתים קרובות יצרנים סיניים מעוניינים ב-OEM או ב-JV - פארקי תעשייה רבים בסין מציעים תנאים טובים מאוד למשקיעים זרים או לחברות שרוצים להקים משרד מקומי או מפעל JV בסין. כדאי להתייעץ עם הנספחים הכלכליים-מסחריים בסין לפני שחותמים על הסכמים כאלו.
חשוב להשקיע בפגישות ובשיחות. אין די בשימוש בדוא"ל, וחשוב להשקיע במפגשים ובאינטראקציות בין-אישיות. שימו לב, כדאי להשקיע בשכירת מתורגמן איכותי לקראת פגישות עם שותפים סינים.
אתר האינטרנט של חברה סינית – מוצג לרוב בסינית, והוא אינו מלמד על מגוון היכולות, תחומי האחריות והצרכים.

בסין פועלות נספחויות כלכליות-מסחריות בארבע הנציגויות הישראליות במדינה: בבייג'ינג, בשנגחאי, בגואנגז'ו ובצ'נגדו. בבייג'ינג מר חיים מרטין הוא הנספח הכלכלי-מסחרי המנהל את תחום מדעי החיים. בשנגחאי הנספחת הכלכלית-מסחרית היא הגב' עינת לב, בגואנגז'ו הנספחת הכלכלית-מסחרית היא הגב' שירלי קויפמן, ובצ'נגדו הנספח הכלכלי-מסחרי הוא מר יאיר אלבין. מדעי החיים בסין הוא תחום אשר התפתח מאוד בשנים האחרונות וממשיך להתקדם בקצב מהיר. החברות הסיניות פועלות להכניס טכנולוגיות חדשות לשוק, והן מחפשות להשקיע בחברות טכנולוגיה בתחום מדעי החיים.

קצינות הסחר האחראיות לתחום הציוד הרפואי הן:

בגואנגז'ו, גב' אריאל לי
Ms. Ariel Li

Tel: +86 20 85130516-9
E-Mail: Guangzhou@israeltrade.gov.il

בבייג'ינג, גב' מייאו טיאנטיאן
Ms. Miao TianTian
Tel: +86 10 85320664
E-mail:Beijing@israeltrade.gov.il

בצ'נגדו, גב' קאתי טונג
Ms. Kathy Tong

Tel: +86 28 68719520
E-Mail: Chengdu@israeltrade.gov.il
בשנגחאי, גב' מנדי וואנג
Ms. Mandy Wang
Tel: +86 21 60102508
E-mail:Shanghai@israeltrade.gov.il

Blog: www.israel-trade.net/china