חשוב שתדעו את הדברים הבאים:
חברות הודיות רבות צפויות להביע עניין במיזמים משותפים (JV) או במחקר משותף – זו הדרך לשוק המקומי!

שוק המכשור הרפואי בהודו מוסדר באמצעות תקנים ותקנות לרישום - 22 סוגי מכשירים רפואיים מופיעים ברשימת התקנים הנדרשת. אם המכשיר המיועד ליצוא מישראל מצוי ברשימה זו, הוא חייב להיות רשום ומאושר על ידי ה־CDSCO. מומלץ לבצע את הליך הרישום באמצעות סוכנות רישום עצמאית הבקיאה בתקנות ובתקנים.

חשוב מאוד להתקשר עם מפיץ מקומי חזק ובעל ניסיון רב, שמכיר את השוק על בוריו ואת האנשים החשובים בו, אך גם את האתגרים והדינמיקה בשוק וכיצד הוא צפוי להגיב לפתרון שאתם מציעים ולמחיר שבכוונתכם לדרוש.

בדיקת נאותות ורקע על מפיצים פוטנציאליים למוצר או לשירות שלכם – מומלצת!

על ציוד רפואי מסוגים מסוימים אין מכסי יבוא. עם זאת, כמה מכשירים רפואיים מצילי חיים פטורים ממיסים אחרים. לא אחת שיעור המכס על מכשירים רפואיים מיובאים כמוצר מוגמר יהיה נמוך משיעור המס על ייצור אותם מכשירים רפואיים בהודו עצמה. לכן כדאי וחשוב לשכור שירותי ייעוץ של חברה המתמחה בתחום המס!
הנספחות בדלהי בשיתוף עם המחלקה להסכמי סחר במינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה הוציאה לאחרונה לאור מדריך רגולטורי ייעודי ליצואני ציוד רפואי. ניתן לפנות אלינו על מנת לקבל את המדריך בקובץ קשיח או בדוא"ל לפי בחירה.
צוות הנספחות ישמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכל חברה ישראלית לגלות את פוטנציאל הצמיחה שלה בשוק ההודי.

למשרד הכלכלה הישראלי שלושה נספחים כלכליים-מסחריים בהודו: על צפון הודו ומזרחה וכן על מדינת סרילנקה הסמוכה אמון מר ברק גרנות, הנספח בניו דלהי. על אזור דרום הודו אמון ד"ר שי מוזס, הנספח בבנגלור, ועל מרכז הודו ומדינות המערב אמונה גב' דנה נהרי, הנספחת במומבאי. הנספחות האחראית לסקטור הציוד הרפואי היא הנספחות בבירת הודו, ניו דלהי.

קצין הסחר האחראי לתחום הציוד הרפואי בנספחות הוא מר טג'ינדר סינג
Mr. Tejinder Singh
Tel: (+91.11) 3041-4518
E-mail: delhi@israeltrade.gov.il
Blog (English): www.itrade.gov.il/India