חשוב שתדעו את הדברים הבאים: 
ברזיל היא המדינה החמישית בגודלה בעולם. היא נחלקת ל־ 26 מדינות, ויש לה ממדים של יבשת ואוכלוסייה המונה כ־ 200 מיליון נפש. זו אינה 'עוד מדינה' באמריקה הלטינית.

החל משנת 2010 יצואנים ישראליים נהנים מהסכם סחר חופשי עם מדינות ה־MERCOSUR ובהן ברזיל, ולפיכך זהו חלון הזדמנויות ייחודי לישראל כמדינה היחידה מחוץ לאמריקה הלטינית הזוכה לגישה מועדפת לשוק הברזילאי. עד ה־1 בינואר 2019 יהיו כמעט כל המוצרים המיוצאים מישראל לברזיל פטורים לחלוטין ממיסי יבוא. למידע נוסף 
ברזיל היא יבואנית גדולה של מכשור רפואי: ב־2013 הסתכם יבוא המכשור הרפואי ב־4.9 מיליארד דולר.
סוכנות הבריאות הלאומית - ANVISA - מחוברת למשרד הבריאות הברזילאי ואחראית להליכי בקרה ופיקוח על תרופות, ציוד רפואי ומכשירים ועל מוצרים אחרים.
יש לרשום את כל המכשירים הרפואיים בברזיל ב־ANVISA או לכל הפחות לדווח לה עליהם, בהתאם לרמת הסיכון - I, II, III או IV - שגם היא נקבעת על ידי ה־ANVISA.
תהליך זה חייב להיעשות על ידי גורם מקומי, ולכן הקמת שותפות עם חברה מקומית או פתיחת סניף מקומי או שלוחה מקומית הן בגדר חובה.
אישור ה־FDA או אישורים מסוכנויות בריאות אחרות אינם מקלים על התהליך של קבלת אישור מה־ANVISA, ועל כל פנים אינם פוטרים חברה מתהליך האישור והרישום בברזיל. מורכבות הרגולציה היא אחד האתגרים הגדולים ביותר בברזיל.
שיתוף פעולה עסקי עם חברות בברזיל יכול להתבסס על תוכנית שיתוף הפעולה בתחום המו"פ הנקראת Brazil – Israel: R&D Cooperation Program. למידע נוסף
התרבות העסקית הברזילאית נסמכת במידה רבה על קשרים אישיים חזקים. המשא ומתן נוטה להתקדם אט אט ומתבסס על קשר אישי: יש להימנע מהפעלת לחץ על העמית הברזילאי. אם הקשר מתמשך והמשא ומתן מתקדם, חשוב להביא בחשבון כי נוכחות בישיבות המתקיימות בברזיל עשויה להיות הכרחית ונדרשת.

בברזיל פועלים שני נספחים כלכליים-מסחריים. בעיר סאו פאולו מר צחי רייך ובריו דה ז'ניירו מר דניאל קולבר. הנספחות האחראית על סקטור מדעי החיים בברזיל כולה היא הנספחות בריו דה ז'ניירו.

קצינת הסחר האחראית לתחום הציוד הרפואי בנספחות היא גב' תמירס פוליטי
Ms. Tamires Poleti

Tel: (+55.21) 3259-9148/58
E-mail: rio@israeltrade.gov.il
Blog: www.israel-trade.net/americas