חשוב שתדעו את הדברים הבאים: 
בלגיה מייצרת פחות מ־10% מהציוד הרפואי שנצרך במדינה. עובדה זו מותירה את שוק הציוד הרפואי בבלגיה פתוח לתחרות גדולה המתחלקת כרגע בין ספקים מארצות הברית, גרמניה, צרפת ובריטניה.

על פי הערכות, שווי השוק (ברמה הלאומית הבלגית) הוא כ־2.8 מיליארד דולר. במהלך חמש השנים האחרונות הסקטור הרפואי חווה צמיחה שנתית של כ־4% בממוצע.
בלגיה היא נקודת התחלה יעילה לשיווק ציוד רפואי לשאר מדינות אירופה הודות למיקום הגאוגרפי שלה, לאפקטיביות של מערכת ביטוח הבריאות שלה ולפתיחות היחסית שלה בנוגע לנוהלי רכש.
בלגיה היא מרכז הפצה לחברות רב-לאומית רבות: מוצרים מיובאים לתוך בלגיה ומיוצאים למדינות אירופיות אחרות.
כדי להיכנס לשוק הציוד הרפואי בבלגיה ספקים זרים צריכים להיות מודעים לדירקטיבות של האיחוד האירופי על אודות הרישום, השיווק ותקנות הבריאות והבטיחות הנדרשות ברחבי אירופה; כמו כן עליהם להכיר את החקיקה הספציפית בבלגיה. לכן מומלץ לעבוד עם מפיץ או שותף מקומי.
מכשירים רפואיים המשווקים בבלגיה נדרשים לשאת את סימון ה־CE האירופי לתאימות.
החל מה־1 ביולי 2013 הדירקטיבה האירופית (EC/2004/18) בנושא רכש ציבורי ישימה בכל בתי החולים לגבי קנייה של תרופות וציוד רפואי. הדירקטיבה דורשת כי בנוגע למכרזים מעל סף של 200,000 יורו יש לפרסם מכרז אירופי בנספח של העלון הרשמי של האיחוד האירופי (Official Journal of the European Union). רכש בטווח העלויות בין 85,000 יורו ובין 200,000 יורו מצריך מכרז בבלגיה ופרסום בעלון הרשמי.
ההפצה של מכשירים רפואיים מוסדרת בחוק הבלגי. מפיצים של מכשירים רפואיים צריכים ליידע את הסוכנות הפדרלית למוצרי תרופות ובריאות. ראו באתר הסוכנות:

הנספח הכלכלי-מסחרי של ישראל בבריסל, בלגיה, וכן בלוקסמבורג ובאיחוד האירופי הוא מר גל מור.

פרטי הקשר של הנספחות המסחרית בבלגיה
Tel: (+32.2) 351-2838
E-mail: brussels@israeltrade.gov.il
Blog: itrade.gov.il/belgium-english/