חשוב שתדעו את הדברים הבאים: 
ההוצאה על בריאות באוסטרליה נאמדה ב-161.6 מיליארד דולר בשנים 2015-2014, 4.4 מיליארד דולר (2.8%) יותר במונחים ריאליים מבשנים 2014-2013. 

ההוצאה הממשלתית על בריאות מהווה כ-67% מסך ההוצאות על בריאות, מעט פחות ממוצע ה-OECD העומד על 72%.

תשעה תחומי העדיפות הלאומיים באוסטרליה בנושאי בריאות הם:

  1. בקרת סרטן
  2. לב וכלי דם
  3. מניעת תאונות
  4. בריאות נפשית
  5. סוכרת
  6. אַסְתְמָה
  7. דלקת פרקים ושרירי השלד
  8. הַשׁמָנָה
  9. דמנציה

מידע נוסף על כל אחד מהתחומים מופיע בלינקים האלה​

ישנן למעלה מ-500 חברות ציוד רפואי הפועלות באוסטרליה. בהן 34 חברות ציוד רפואי הנסחרות בבורסה האוסטרלית (ASX). שווי השוק הכולל של חברות הציוד הרפואי הנסחרות הגיע ל-12.79 מיליארד דולר באוקטובר 2013.

שירותי הבריאות באוסטרליה ניתנים על ידי מוסדות פרטיים ומוסדות ממשלתיים. Medicare, המנוהל על ידי הממשלה הפדרלית והוקם בשנת 1984, הוא גוף הממומן על ידי מערכת הבריאות הציבורית באוסטרליה. הוא מתקיים בצד מערכת בריאות פרטית. Medicare ממומן בחלקו על ידי היטל Medicare 2%, והיתרה ממומנת על ידי הממשלה כחלק מהתקציב הממשלתי. בנוסף ל-Medicare יש גם מנגנון הטבות לתרופות (Pharmaceutical Benefit Scheme  - PBS) אשר ממומן על ידי הממשלה הפדרלית ומסבסד מגוון של תרופות מרשם.

המערכת הרגולטורית של אוסטרליה מנוהלת על ידי TGA -(Therapeutic Goods (Administration ומשתמשת במערכת סיווג מבוססת סיכונים. משמעות הדבר היא כי מכשיר implantable, כגון דפיברילטור, נושא סיכון גבוה יותר למשתמש מפריט, כגון מסיכות פנים חד-פעמיות או בגדים של חדר ניתוח. המינהל הרגולטורי פועל באמצעות גישה רגולטורית שפותחה ומומלצת על ידי אוסטרליה, האיחוד האירופי, ארצות הברית, קנדה ויפן. TGA בוחן רשימה מוגדרת של יצרנים, לרבות כל היצרנים הנמצאים באוסטרליה, ולגבי יצרנים שאין להם נוכחות באוסטרליה הוא משתמש בצד שלישי מהימן המבוסס בחו"ל. כל המוצרים הרפואיים שבשימוש באוסטרליה חייבים לעמוד בדרישות TGA. למידע נוסף: TGA requirements.

כל חברה ישראלית המבקשת להיכנס לשוק המכשור הרפואי של אוסטרליה תצטרך להקים משרד מקומי או למצוא מפיץ אוסטרלי או נציג מקומי. רק חברות אוסטרליות יכולות לבקש אישור TGA. ישנן חברות רבות המייבאות ומפיצות מכשירים רפואיים באוסטרליה. נשמח לקשר אתכם עם החברה המתאימה לכם!

מרבית חברות הטכנולוגיה הרפואית באוסטרליה הן יבואנות (77%). המדינות העיקריות שמהן החברות האוסטרליות מייבאות הן ארצות הברית, אירופה, סין ובריטניה.

החברה הישראלית, גיוון אימג'ינג, נכנסה בהצלחה לשוק האוסטרלי בתחילת שנות האלפיים. היא הקימה משרד אוסטרלי וקיבלה תוך זמן קצר ביותר אישור לפעול ממינהל ה-TGA. החברה השקיעה מאמצים רבים כדי להיכנס לרשימת הטיפולים המכוסים על יד ה-PBS, ומאמצים אלה הפכו את השימוש במוצר להליך זול וכדאי לצרכנים האוסטרלים. החברה הגדילה במהירות את היקף מכירותיה באוסטרליה, והשוק האוסטרלי הפך למעשה לשוק השני בגודלו של החברה והרווחי ביותר לגיוון אימג'ינג ברחבי העולם.

מקורות היבוא העיקריים של אוסטרליה הם סין, ארצות הברית ויפן. הסחר בסחורות בין ישראל לאוסטרליה עמד על כמיליארד דולר (AUD) בשנים 2015-2014, והיבוא מישראל מסתכם בכ-790 מיליון דולר. תחומי היבוא העיקריים לפי ערך הם מינרלים, פנינים ואבני חן, ציוד טלקום וחלקים ודשנים. אוסטרליה היא יעד היצוא ה-23 בגודלו של ישראל  ומהווה כ-1% מכלל היצוא שלה.

הנספחות הכלכלית-מסחרית של ישראל באוסטרליה, שבסיסה בסידני, מציעה לחברות ישראליות מגוון רחב של שירותי פיתוח עסקי לחיבור עם שותפים עסקיים באוסטרליה ובניו זילנד. הפעילות כוללת סמינרים עסקיים, משלחות, אירועי השקעה, סקירות שוק ותיאום פגישות עסקיות במטרה לקדם את הסחר ולהקל עליו, וכן לעודד השקעות ומחקר ופיתוח תעשייתי בין ישראל לאוסטרליה. אנו מסייעים לחברות למצוא מפיצים מקומיים, שותפים, נציגים ומבצעים כל זאת במסירות וללא תשלום.

הנספח הכלכלי-מסחרי של ישראל בסידני, אוסטרליה, היא הוא מר שי זריבץ'.

קצינת הסחר האחראית לתחום הציוד הרפואי בנספחות היא גב' לואיז מאו.
Ms. Louise Mao
Email: sydney@israeltrade.gov.il
Tel: +61 2 9388 0382